سبد خرید 0

درهنگام خرید طلا به چه نکاتی توجه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 4 خرداد 1397 در ساعت 10 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هدف شما اهمیتی ندارد، در هر صورت خرید طلا و جواهر یک تجربه لذت بخش است. طلا یک فلز گرانبها است که با گذشت زمان ارزش خود را حفظ می کند و یک سرمایه گذاری در طول زندگی شخص محسوب می شود. به همین جهت بایستی در خرید آن نهایت دقت را به کار ببرید و در صورت نیاز با کمترین ضرر آن را بتوانید بفروشید.در ادامه ما به شما اطلاعات مهم برای خرید طلا و جواهر را می گوییم تا خرید خوبی را تجربه کنید.

* قبل از خرید طلا و جواهرات از میزان عیار طلا اطلاعات کسب کنید و بدانید که این عیار چه تاثیری در قیمت جواهر و دوام و سختی آن می گذارد؟باید بدانید که طلای 24عیار طلای خام و با ارزشترین نوع طلا است. طلا در فرم خام خود بسیار نرم است، بنابراین برای رسیدن به استحکام و سختی مطلوب با انوع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل ترکیب می شود. طلای خام دارای عیار 24 است که برای زیورآلات مناسب نیستند. اگر طلا دارای عیار 10 باشد این بدان معناست که اگر طلا به  24قسمت تقسیم شود 10قسمت آن طلا است و 14قسمت آن فلزهای دیگر. طلا و جواهرات در ایران با استفاده از طلای 18 عیار ساخته می شوند. بنابراین هرچه عیار طلا بالاتر برود، آن طلا نرم تر و گرانتر می شود.

*قبل از خرید طلا و جواهر با نشانه های عیار که روی طلا حک شده است آشنا شوید. غالبا روی زیورآلات طلا نشانه هایی که بیانگر عیار طلای به کار رفته است حک می شود. این نشانه معمولا روی قسمتی از طلا حک می شود که جلوی چشم نباشد. همان طور که گفته شد در ایران چون طلا 18عیار می باشد، شما باید دنبال عبارت 18k روی جواهر خود باشید. k درواقع اول کلمه ی Karat یا همان عیار است.

*به وزن طلا و تاثیر آن روی قیمت توجه کنید. معمولا طلا براساس گرم خرید و فروش می شود که هرچه وزن آن بیشتر باشد طبیعتا قیمت آن بالاتر است. توجه داشته باشید برای استفاده ی روزمره باید طلای ضخیمتری و سنگین تری خریداری کنید تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

 *قبل از خرید به رنگ طلایی که می خواهید خریداری کنید فکر کنید. مرسوم ترین رنگ طلا و جواهرات همان رنگ طلایی است ، اما در بازار جواهرات با پایه طلای سفید و رزگلد نیز وجود دارد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()