سبد خرید 0

نشانه های عدم جذابیت در کشورهای مختلف

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 16 تير 1396 در ساعت 8 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نشانه های عدم جذابیت در کشورهای مختلف

هر ایالت استانداردهای زیبایی خاص مخصوص به خودش را دارد. ممکن است چیزی که یک بازیگر هالیوودی را جذاب می کند در آفریقا نشانه عدم جذابیت فرد باشد.

صورت ساده: در آمریکا تاتو روی صورت ظاهر زیبایی ندارد در حالی که در نیوزیلند تاتوی صورت نشان دهنده تاریخچه فرهنگی آنان به شمار میرود. در این فرهنگ مراسم تاتوی صورت مراسم ” Tā Moko” تا موکو نامیده می شود و زنان شرکت کننده در این مراسم چانه شان را تاتو می کنند تا نقطه عطف مهمی را در زندگی شان علامت گذاری کنند.در واقع آن ها با سنت تاتوی چانه تلاش می کنند هویت واقعی شان را نشان دهند. هر فردی تاتوی چانه مخصوص خودش را دارد. علاوه بر همه این ها تاتوی چانه یکی از ابزار زیبایی و جذابیت زنان در آنجا به شمار میرود.

آرایش زیاد: در کشور فرانسه اگر شما بدون آرایش بیرون بروید احساس بهتری خواهید داشت زیرا فرانسوی ها معتقد هستند که زیبایی در صورت بدون آرایش است. اما همانطور که می دانید در ایالات متحده هنرمندان بر خلاف فرانسوی ها چندین لایه آرایش می کنند. به اعتقاد فرانسوی ها آدم ها باید خودشان باشند. به بعضی چیزها بهتر است عادت کنید نه این که تغییرشان دهید. زنان فرانسوی اگر هم آرایش کنند خیلی ملایم و کم آرایش می کنند. زنان زمان زیادی را صرف آرایش نمی کنند.

گردن بدون زیورآلات: همه ما تصاویر زیادی از گردنبندهای بلند در گردن های باریک زنان تایلند دیده ایم. این گردنبندهای بزرگ به قدری سنگین هستند که روی استخوانهای شانه و گردن فشار می آورند و باعث می شوند گردن به مرور زمان بلندتر شود. بنابراین هر چه گردن بلندتر باشد فرد زیباتر است و هر چه گردن کوتاه تر باشد از نظر آنها فرد جذابیت و زیبایی کمتری دارد.

بدن برنزه: بیشتر زنان آمریکایی تلاش زیادی برای برنزه کردن می کنند و این در حالی است که آسیایی ها چنین نیستند. در آمریکا پوست برنزه هم نشانه زیبایی است و هم نشانه موقعیت اجتماعی خوب. زیرا در صورتی که ثروتمند باشید قادر هستید به یک سفر گرمسیری بروید.در کشورهایی مثل چین و کره پوست برنزه نشان دهنده موقعیت اجتماعی ضعیف است. در فرهنگ آن ها هر چه پوست تیره تر باشد از کلاس اجتماعی پایین تری برخوردار است. اما هر چه پوست سفیدتر باشد آن فرد زیباتر و از موقعیت اجتماعی بهتری برخوردار است.

اندام ریز: در بسیاری از کشورها مثل ایالات متحده اندام ایده آل اندام لاغر و باریک است. اما برخی کشورها معتقد هستند که اندام هر چه درشت تر باشد بهتر است. مثلاً در آفریقا زنان درشت زیباتر از زنان لاغر هستند. در واقع زنان درشت آفریقایی سبک زندگی دارند که برای مردها مطلوب است چون می تواند بچه دار شود و موقعیت اجتماعی و سلامتی بهتری دارد. زیبایی در تمام دنیا مشابه نیست و هر فرهنگ و ملیت قوانین خاص خودش را در استانداردهای زیبایی تعیین کرده است.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()