سبد خرید 0

چگونه بفهمیم یک مروارید واقعی است؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 28 خرداد 1403 در ساعت 11 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چگونه بفهمیم یک مروارید واقعی است؟

چند آزمایش ساده می تواند به شما کمک کند ظرف چند دقیقه تشخیص دهید که آیا مروارید شما تقلبی است یا نه؟ یاد بگیرید که چگونه امروز به دنبال نشانه های یک مروارید واقعی باشید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد این نخواهید بود.

به دنبال عیوب جزئی باشید. همانطور که در بالا ذکر شد مرواریدهای واقعی به ندرت "کامل" هستند. معمولاً لک‌های کوچک یا بی‌نظمی در شکل خود دارند. لایه بیرونی آنها نیز ممکن است نور را به طور متفاوت در قسمت های مختلف مروارید منعکس کند. مرواریدهای تقلبی تقریباً همیشه "بیش از حد عالی" هستند - آنها کاملاً کروی به نظر می رسند در هر قسمت از سطح درخشندگی یکسانی دارند و هیچ فرورفتگی یا نقصی نشان نمی دهند.

 مروارید گرد

درخشندگی تیز و سالم را بررسی کنید. درخشش روشی است که جواهرسازان نوع نور منعکس شده از یک سنگ قیمتی را توصیف می کنند. درخشش مروارید بخشی از چیزی است که آن را بسیار زیبا می کند. مرواریدهای باکیفیت باید درخشندگی روشن و شفافی داشته باشند که در هنگام برخورد نور به آنها بدرخشد. اگر دقت کنید، باید بتوانید انعکاس خود را روی سطح مروارید ببینید.یکی از مشکلات این آزمایش این است که مرواریدهای واقعی با کیفیت پایین (که عموماً دارای درخشش مات و «گچی» هستند) می توانند شبیه مرواریدهای تقلبی به نظر برسند. نتایج خود را با چند آزمایش دیگر در این مقاله بررسی کنید.

 

اصطکاک داشته باشید. مرواریدهای واقعی را معمولاً وقتی به یکدیگر مالش می‌دهند کمی اصطکاک ایجاد می‌کنند، زیرا لایه‌های بیرونی آنها کاملاً صاف نیست. از سوی دیگر مرواریدهای تقلبی اغلب دارای پوشش‌های صافی هستند و معمولاً وقتی به هم مالیده می‌شوند، از کنار یکدیگر می‌لغزند.بعد از انجام این تست به دستان خود نگاه دقیقی بیندازید. هنگامی که دو مروارید به یکدیگر ساییده می شوند، لایه های بیرونی آنها اغلب مقدار کمی از بین می رود. اگر بعد از مالیدن مرواریدهای خود، متوجه یک باقیمانده ریز، پودری و سفید شدید، احتمالاً این دانه پودری نشانه واقعی بودن مروارید است.

بررسی کنید که آیا مرواریدها کاملا گرد هستند یا خیر. از آنجا که آنها محصول طبیعت هستند هر مروارید واقعی کمی متفاوت است درست مانند دانه های برف یا اثر انگشت. اکثر مرواریدها کروی های کاملی نخواهند بود - آنها معمولاً کمی مستطیل یا دارای نقص های جزئی هستند. اگر مرواریدهای شما کاملاً گرد به نظر می رسند به احتمال زیاد مصنوعی هستند.ممکن است مرواریدهای واقعی کاملا گرد هم داشته باشیم. با این حال، نمونه هایی از این موارد بسیار نادر هستند و معمولاً قیمت بسیار بالایی دارند.مطمئن نیستید که یک مروارید کاملا گرد است یا نه؟ سعی کنید با دقت آن را روی یک سطح صاف بغلتانید. مرواریدهای ناقص به طور مداوم در یک خط مستقیم نمی چرخند.

 دمای مروارید

احساس خنکی کنید. برای این آزمایش، به چند مروارید نیاز دارید که بیرون نشسته باشند - نه مرواریدهایی که پوشیده اید. مرواریدها را در دست بگیرید و روی حسی که آنها روی پوست شما احساس می کنند تمرکز کنید. مرواریدهای واقعی باید چند ثانیه قبل از گرم شدن به طور قابل توجهی خنک شوند. این احساس شبیه به چیزی است که با پا برهنه روی یک زمین مرمری به شما دست می دهد.از طرف دیگر، مرواریدهای پلاستیکی تقریباً دمای اتاق دارند و سریعتر گرم می شوند.

 

سنگینی مروارید را در دستان خود احساس کنید. یک یا دو مروارید را با احتیاط در دستان خود بچرخانید تا متوجه شوید وزن آنها چقدر است. بیشتر مرواریدهای واقعی نسبت به اندازه خود تا حدودی سنگین هستند. از سوی دیگر، تقلبی ها (مخصوصاً مرواریدهای پلاستیکی) حس سبک و غیر قابل توجهی خواهند داشت.به دلایل واضح، این آزمایش کامل نیست - قضاوت در مورد وزن چند مروارید کوچک می تواند مشکل باشد. برای بهترین نتیجه، ممکن است بخواهید مرواریدهای خود را با مجموعه ای که می دانید واقعی یا تقلبی هستند مقایسه کنید. مهم نیست که چقدر از وزن یک مروارید مطمئن هستید، همیشه با آزمایش دیگری تأیید کنید.

 

هر یک از تست های بالا گاهی اوقات می تواند نتایج نادرستی ایجاد کند. برای اطمینان از نتایج خود، آزمایش های مختلفی را انجام دهید.

از تست "سوختگی" خودداری کنید. برخی منابع ممکن است توصیه کنند که مرواریدها را در شعله باز نگه دارید تا تشخیص دهید که آیا تقلبی هستند یا خیر. بر اساس این شایعه، مرواریدهای تقلبی می سوزند یا ذوب می شوند، در حالی که مرواریدهای واقعی بی تاثیر خواهند بود. حقیقت پیچیده تر است. در حالی که بیشتر مرواریدهای تقلبی در اثر آتش آسیب می بینند، برخی از مرواریدهای واقعی نیز آسیب می بینند. مرواریدهای واقعی که با پوشش بیرونی مصنوعی فرآوری شده‌اند به ویژه در برابر شعله آسیب‌پذیر هستند و می‌توانند پس از چند ثانیه در شعله دچار لکه‌ها، سوراخ‌های مته‌ای تغییر شکل یافته و درخشش از بین رفته باشند.علاوه بر این، شایان ذکر است که مرواریدها گرما را به خوبی هدایت می کنند و وقتی روی شعله باز گرم می شوند، می توانند بسیار داغ شوند. اگر این آزمایش را انجام دادید، تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از سوختن انجام دهید.

 

قیمت یک مروارید واقعی بر اساس اندازه، شکل، رنگ و سایر ویژگی های آن بسیار متفاوت است. با این حال، آنها هرگز کاملاً ارزان نخواهند بود.توجه داشته باشید که مروارید واقعی در دو نوع وجود دارد: مروارید طبیعی که از صدف های صید شده در طبیعت است و مرواریدهای پرورشی که در مزرعه پرورش می یابند. مرواریدهای طبیعی معمولا کمیاب تر و گرانتر از مرواریدهای پرورشی هستند.

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()