سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

پابند مروارید

پابند یا خلخال از جمله اکسسوری هایی است که امروزه طرفداران بسیاری در سراسر دنیا پیدا کرده است. پابندها از جنس های مختلفی ساخته شده و در برخی از فرهنگ ها پابند یکی از اکسسوری های ضروری در مراسمات مختلف می باشد.

پابند مرواریدی از جمله زیورآلاتی است که به دور پا بسته می شود، استفاده از این زیورآلات قدمت بسیار زیادی دارد. زنان و دختران جوان در بسیاری از کشورها نظیر هند و مصر از گذشته، از این زیورآلات استفاده می کنند.پابندهای مروارید از جنس های مختلف و در طرح های متفاوت ساخته می شوند. پابندها از جنس فلزهای گرانبها نظیر طلا و فلزهای نیمه گرانبها نظیر نقره ساخته می شود.

در قدیم پابند چیزی شبیه به حلقه ازدواج بوده است که از طرف داماد به عروس هدیه داده میشد.مردم مصر باستان پابند را نماد ثروت و قدرت می دانستند. اغلب اشراف و بزرگان و حتی پادشاهان مصر باستان از پابند استفاده می کردند.امروزه افراد بنابر سلیقه خود در هر پایی می توانند از آن استفاده کنند. 

قیمت پابند مرواریدی زنانه

قیمت پابند دخترانه و زنانه با مروارید های اصل (پرورشی) به جنس پابند بستگی دارد. هر چه جنس پابند مرواریدی گرانبهاتر باشد، قیمت پابند بیشتر خواهد بود. در بین تمام فلزات گرانبها پابندهایی از جنس طلا بیشترین قیمت را دارند. هرچه وزن پابندهای جنس طلا بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. پابند از جنس نقره و مروارید های پرورشی قیمت مناسب تری دارد.

مروارید ها در همه مدلهای فروشگاه الماسین آذر شامل گردنبند ،دستبند،گوشواره و ... از مروارید اصل (پرورشی) درجه یک تهیه شده است.نخ به کار رفته در تمامی پابند های های برند الماسین آذر معمولا نخ ابریشم درجه یک و کمی نازک بوده اما بسیار مقاوم هستند و به مرور کش نمی آیند و شل نمیشوند اما نسبت به حرارت اصلا مقاوم نیستند. در زمان استفاده از پابند از تماس مستقیم آن با حرارت زیاد و آتش خودداری نمایید.

مروارید ها به دلیل طبیعی بودن از لحاظ ظاهر کمی با یک دیگر متفاوت هستند حتی از لحاظ سایز هم در یک دستبند  یا گردنبند ممکن است کمی با یکدیگر متفاوت باشند. اگر مروارید را دوست دارید اما به دنبال سنگی متفاوت از آن نیز هستید، مروارید باروک احتمالاً همان مورد مناسب برای شما است .نکته مهم آن است که ناکامل بودن مروارید باروک به هیچ وجه برای آن یک نقص به حساب نمی آید. در واقع هیچ دو مروارید باروکی را نمی توان یافت که کاملاً مشابه یکدیگر باشند. هر قطعه زیورآلاتی که در ساخت خود از مروارید باروک بهره باشند نیز زیبایی متفاوتی را به نمایش می گذارد. بر روی مروارید ها یک یا چند خط ایجاد شده است که کاملا طبیعی است چون از صدف بیرون آمده اند و توسط دستگاه ساخته نشده است.(همین باعث زیبایی دستبند شده است).هر برآمدگی اضافی و یا تغییر رنگ در یک قسمت از مروارید کاملا طبیعی است و جزو نواقص مروارید به شمار نمیرود.

 

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()